İçeriğe geç

HAKKIMIZDA

SENTPARK

Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan park alanları, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanarak, Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) 24.06.2020 tarihli ve 2020/5-194 sayılı kararı hükmüne istinaden, Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclisi kararı ile Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait tüm otoparkları yönetmekle Sentinus İlaç San. Ve Tic. A.Ş. (SENTPARK) görevlidir.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) 24.06.2020 tarihli ve 2020/5-194 sayılı kararının dayanağı, T.C. CUMHARBAŞKANLIĞI MEVZUAT BİLGİ SİSTEMİ’nde yer alan 22.02.2018 tarihli ve 30340 sayılı RESMİ GAZETE’nin ilgili “(Ö) bendinde yer alan: Yol üstü otopark yapılacak yerler ile yapımına ve işletilmesine ilişkin usul ve esaslar, Büyükşehir belediyelerinde UKOME, diğer belediyelerde yerel trafik/ulaşım komisyonu kararı alınarak idarelerce belirlenir, buna göre yol üstü otopark düzenlemeleri, uygulaması ve işletmesi yapılır.” maddesiyle korunmaktadır.

  • Yük indirme bindirme yerlerine 20 dakikadan uzun süre park etmek yasaktır.
  • Engelli vatandaşlarımız, engelli araç park yerlerinden ücretsiz faydalanabilmektedir.
  • Birinci dereceden Şehit Yakını ve Gazi kartı bulunan araç sahipleri, otopark hizmetinden ücretsiz yararlanabilmektedir.

Sürücülere, güvenli ve kaliteli otopark hizmeti vermek amacıyla Sentinus İlaç San. Ve Tic. A.Ş. ait açık, kapalı (katlı) ve yol üstü otoparkları tek elden ve sistemli bir şekilde işleterek hem trafik yoğunluğunun azaltılmasına hem de düzenli parklanmanın sağlanmasına katkı sunmaktadır.

Özellikle yol üstü otoparklarla, şehir içinde kısa süreli parklanmayı sağlamak ve uzun süreli parklanmaları merkezi lokasyonlardan alıp yoğunluğu az olan bölgelere yönlendirmeyi amaçlamaktadır.

*2. el araç alırken, aracın plakasını web sitemizde bulunan Borç Sorgulama menüsünden muhakkak sorgulatınız, borçları var ise bu borçların ödenmesini isteyiniz, aksi takdirde o borçlarla beraber aracı teslim almış olursunuz.

Plakanıza ait borçlarınızı, tüm otoparklarımızda görevli personele söyleyerek nakit ya da kredi kartıyla ödeyebilirsiniz. Ayrıca web siteminizin Borç Ödeme menüsünden Kredi Kartınızla ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda yer alan banka hesap bilgilerine de açıklama kısmına ad soyad, telefon ve plaka bilgilerinizi yazarak borcunuzu ödeyebilirsiniz.

SENTİNUS İLAÇ. SAN. VE TİC. A.Ş.
YAPIKREDİ / ATASANAYİ ŞUBESİ
TR: 60 0006 7010 0000 0076 4385 10

BORÇ SORGULAMA/ÖDEME LİNKİ